Get Adobe Flash player
 jan
ziel

Słowiński Park Narodowy 3 km
Główną atrakcją Parku są wydmy o wysokościach dochodzących do 30-45 m n.p.m. Z jednej z najwyższych wydm - Lackiej Góry rozpościera się wspaniały widok na morze oraz na jezioro Łebsko oraz na najwyższe wzniesienie okolicy - Rowokół (115 m n.p.m.).

Wydmy nieustannie wędrują w kierunku wschodnim z prędkością 3-12 m na rok. Na terenie Parku występują zbiorowiska: wydmowe, torfowe, łąkowe i leśne, wśród których dominują bory.Słowiński Park Narodowy został wpisany na listę Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO oraz objęty jest konwencją o obszarach wodno-błotnych Ramsar. 

Z Łeby dotrzeć trzeba do Rąbki, skąd  prowadzi specjalny szlak do Wydmy Łąckiej. Tu również zawija stateczek wycieczkowy wożący turystów po jez. Łebsko na linii Łeba, Rąbka, Wyrzutnia Rakiet lub Kluki.

Nowęcin 3 km
Wieś położona w odległości 2 km od Łeby. W 1497 Mikołaj Wejcher wzniósł tutaj zameczek obronny okalany pięknym parkiem ze starodrzewem. Dzisiaj funkcjonuje tutaj hotel z restauracją i barem. Tuż koło pałacyku znjaduje się inna atrakcja tego miejsca - stadnina koni - oferująca przejżdżki bryczką, jazde konną i hipoterapię.

Pałac w Sasinie 19 km
Pałac w Sasinie został zbudowany w 1862 roku. Zespół dworsko-parkowy stanowi odrębną osadę, znajdującą się w odległości ok. 1 km od wioski Sasino i znajduje się na terenie urokliwego majątku ziemskiego.

Latarnia w Stilo 22 km
Latarnia położona we wsi Stilo/Osetnik na wierzchołku wydmy, odległej około 1000 m od morza. Latarnia zbudowana jest na szesnastokątnym fundamencie. Do Latarni prowadzi pomarańczowy szlak rowerowy. Udostępniona jest dla zwiedzających w sezonie letnim (od początku czerwca do końca sierpnia, w godzinach: od 10.00 do 18.00).

Kluki 24 km
Zabytkowa osada - skansen Słowińców znajdująca się we wsi Kluki nad południowym brzegiem jeziora Łebsko. W skład skansenu wchodzą zagrody z XVIII wieku, budynki gospodarcze, przedmioty domowe, sprzęt rybacki, gospodarczy,zwierzęta.

W 1963 roku w Klukach powstało Muzeum Wsi Słowińskiej, które gromadzi relikty kultury materialnej ludności słowińskiej zamieszkującej w XIX wieku tereny pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko. Prezentuje kulturę Słowińców poprzez ekspozycję kompletnych wiejskich zagród z pełnym wyposażeniem oraz poprzez wystawy tematyczne.

Latarnia w Czołpinie 33 km
Latarnia zbudowana w 1875 roku na najwyższej zalesionej wydmie 56 m n.p.m , w odległości 1 km od brzegu morskiego . Świecą w niej lampy elektryczne , których światło widoczne jest z odległości 20 mil morskich . W sezonie letnim latarnia otwarta i dostępna dla turystów. Z jej szczytu można podziwiać piękny widok na morze oraz pobliskie jeziora.

Rowokół 34 km
Wzgórze ze względu na zamierzchłą funkcję w kulturze Słowińców zwane "Świętą Górą". Tutaj społeczność lokalna odprawiała pogańskie obrzędy. W średeniowieczu na górze palono ogniska, które stanowiły punkt nawigacyjny dla żeglarzy. Dzisiaj znajduje się tu wieża widokowa otwarta dla zwiedzających.

Lębork 35 km
Miasto powiatowe położone w pradolinie Łeby - Redy, od południa graniczącej ze wzgórzami Pojezierza Kaszubskiego należącego do Pojezierza Wschodniopomorskiego, a od północy z Wysoczyzną Żarnowiecką wchodzącą w skład Pobrzeża Koszalińskiego.

W Lęborku zachowało się kilka cennych i ciekawych zabytków. Należą do nich: kościół św. Jakuba z przełomu XIV i XV wieku, pozostałości miejskich murów obronnych z XIV wieku, Baszta Bluszczowa z XIV wieku, zamek Krzyżacki z II połowy XIV wieku, młyn i tzw.Dom Młynarza z przełomu XIV i XV wieku, spichlerz solny z XVIw., Ratusz miejski z 1900 roku, budynek poczty z 1905 roku, kościół NMP Królowej Korony Polski z II połowy XIXw., zespół kamieniczek mieszczańskich z przełomu XIX i XX wieku oraz wieża ciśnień z 1912 roku.

Pojezierze Kaszubskie 60 km
Pojezierze kaszubskie jest najliczniej odwiedzanym rejonem Pojezierza Pomorskiego. Bogactwo form rzeźby, kontrasty krajobrazowe wywołane obecnością licznych głębokich jezior rynnowych i towarzyszacych im wzgórz, uzasadniaja w pełni nazwę "Szwajcaria Kaszubska" w odniesieniu do obszaru leżcego pomiedzy Kartuzami, a Kościerzyną. Jest to najpopularniejsza wśród turystow część Pojezierza Kaszubskiego.

Trójmiasto 74 km
Piękna aglomeracja w skład której wchodzą Gdańsk, Sopot i Gdynia. Różnorodność tych miast zapewni każdemu odwiedzającemu wiele wspaniałych atrakcji.

sprawdz

 ap1s ap2s ap3s ap4s